Приветствую Вас Гість | RSS
Регистрация | Вход

Темы для Юкоз

Поделиться

Форма входа

До нас заходили:
Flag Counter

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ДЕРЖАВНІ УСТАНОВИ

КОРИСНІ САЙТИ

Главная » Файлы » Книги, сборники задач

Вправи на обчислення
20.10.2016, 22:35

Під час вивчення математики останнім часом загострилася проблема формування обчислювальних навичок учнів. Це частково пояснюється тим, що відбулось активне впровадження у навчально-виховний процес комп’ютерної техніки, яка стала засобом не лише оперативного отримання інформації, а й надійним помічником громіздких обчислень. Важко уявити сьогодні випускника, який не вміє працювати з мікрокалькулятором. Навіть більшість першокласників ще до школи опановують елементарні дії на калькуляторі. Іноді буває так, що серед учнів з математичними здібностями знаходяться такі, що вміють бездоганно виконувати складні задачі, а в обчисленнях допускають парадоксальні помилки. Серед старшокласників можна почути обурення щодо заборони користуватися калькуляторами на контрольних роботах, державній підсумковій атестації, зовнішньому незалежному оцінюванні. На їхню думку найважливішим є знаходження правильного ходу розв’язання, а обчислення – це вже справа техніки, яку може виконати калькулятор, зберігши при цьому дорогоцінний час.

Однак, вправи на обчислення займають значне місце серед інших вправ, які пропонуються зокрема під час зовнішнього незалежного оцінювання з математики, тому їм слід приділяти першочергову увагу. Формуванню стійких обчислювальних навичок сприяють елементарні знання таблиці множення, виконання дій з цілими числами і десятковими дробами (уміння виконувати дії у стовпчик), дій з дробами, знання формул скороченого множення, дій зі степенями і коренями, знання порядку виконання дій, відомості про пропорції та відсотки, вміння використовувати під час обчислень правила про логарифми, знання формули на знаходження суми членів нескінченно-спадної геометричної прогресії.

У публікації наведено приклади розв’язання 62 вправ на обчислення, які можна використати на повторення під час проведення уроків, або групових чи індивідуальних консультацій по підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання з математики. Автор : Глущенко Л.А.

 

Категория: Книги, сборники задач | Добавил: metod_xorol | Теги: степені, логарифми, корені, Вправи на обчислення
Просмотров: 439 | Загрузок: 4 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]